Woda – źródło życia

Woda jest niezbędna do życia. Nasz organizm składa się w ponad 70 procentach właśnie z niej. Sięgając po nią w sklepie, wybierz tę najbardziej odpowiednią dla Ciebie.

Podział wód butelkowanych:

1. Źródlane (zwykłe)

Charakteryzują się niskim poziomem mineralizacji, poniżej 500 mg na litr. Zawartość składników mineralnych jest mała, dlatego nie wpływają one w żaden sposób na organizm.

Wody źródlane pite w większych ilościach są niekorzystne dla zdrowia, powodują wypłukiwanie z organizmu składników mineralnych.

2. Słabo-mineralizowane

Charakteryzują się poziomem mineralizacji od 500 do 1000 mg na litr.

Ten rodzaj wód nie ma większego wpływu na organizm. Niewielka zawartość składników nie przekłada się na działanie prozdrowotne, ale picie takiej wody przynajmniej nie przyczynia się do wypłukiwania składników mineralnych z organizmu.

3. Mineralne

Charakteryzują się poziomie mineralizacji powyżej 1000 mg na litr.
Pełnią funkcje profilaktyczno-zdrowotną. Dostarczają znaczną ilość składników mineralnych, uzupełniają ich niedobór w diecie.

4. Lecznicze

Charakteryzują się bardzo wysoką zawartością sadników mineralnych. Używaj tego rodzaju wód tylko po konsultacji z lekarzem.


by Bohman

Wybierając wodę czytaj dokładnie etykiety. znajdziesz tam informacje na temat rodzaju wody i mineralizacji. Kieruj się tymi informacjami.

Cenne składniki mineralne wód:
magnez – powinno go być co najmniej 50 mg/litr, nie da się przedawkować
wapń – woda powinna zawierać więcej niż 150 mg/litr
sód i chlorki – korzystne dla osób wykonujących duża aktywność fizyczna i w czasie upałów
wodorowęglany – woda powinna zawierać powyżej 600 mg/litr, alkalizują kwasy żołądka, dlatego łagodzą nadkwasotę, należy ich unikać przy niedokwasocie.
siarczany – zaleca się co najmniej 250 mg/litr, korzystny wpływ na działanie wątroby i trzustki

Wybrać wodę gazowana, czy niegazowaną? Jeśli nie masz problemów z żołądkiem to nie ma znaczenia. Pij tę, która Ci bardziej smakuje. Przy nadkwasocie wybierz niegazowaną, gdyż kwas zawarty w wodzie gazowanej wzmoże dolegliwość.

Ja sam polecam Muszyniankę. Jej skład to
Magnez: 182 mg/litr
Wapn 138 mg/litr
Węglowodory 1446 mg/litr

Źródła: artykuł kaniola (sfd), artykuły Tadeusza Wojtaszka, eksperta Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego, oraz dr Teresy Latour z wortalu http://www.wodadlazdrowia.pl
Zdjęcie by theilr 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *