Jak schudnąć – nastawienie


Jeśli chcesz mieć wymarzoną sylwetkę, zdrowie, energie i atrakcyjny wygląd, musisz zamienić się w cyborga. Nie ma drogi na skróty, cud pigułek, super skutecznych pięciodniowych diet. Przemiana musi zajść w Tobie. Powiem więcej, nic nie wypracuje tej zmiany za Ciebie.

To jest ciężka praca i Twój wybór czy tę prace podejmiesz. Nie mówię Ci, że masz wziąć się w garść, tak samo jak nie nakłaniam Cię do objadania się hamburgerami. To Twój wybór. Chcesz mieć atrakcyjna sylwetkę?

Wstawaj godzinę wcześniej i wyjdź biegać.

– Ale ja i tak się nie wysypiam.

-A chcesz mieć zgrabną sylwetkę, tak? To wstawaj wcześniej i wyjdź biegać.

Potrafisz się kontrolować i od teraz odstawić papierosy, alkohol, kawę i słodycze na miesiąc? Jeśli nie, to jak chcesz schudnąć? Myślisz o zgrabnej sylwetce nie potrafiąc powstrzymać się przed zjedzeniem batonika?

 

Mówią, że motywacja opada i później się nie chce. A powiedz mi, czy prysznic też bierzesz raz w życiu? Z motywacją jest jak z prysznicem, musisz pracować nad nią codziennie. Jak? Wizualizuj, przeczytaj o tym tu „Jak zmotywować się do treningu”

 

Wstydzisz się ćwiczyć, chcesz zadowolić każdego tym co robisz? Od zadowalania wszystkich są domy publiczne. Zajmij się sobą, nie dasz nikomu szczęścia i zadowolenia dopóki sam/sama go nie posiądziesz.

 

Tak, to jest bardzo ciężka praca, ale nie widzę opcji, aby batonik, lenistwo czy cokolwiek innego mogło przejmować nade mną kontrolę.


Przestań czytać i wyjdź poćwiczyć.

Foto. flickr 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *